Kolejne 1350 metrów Trasy Świętokrzyskiej za 76 mln zł

Budowa pierwszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej. Fot. ZDMiD

Budowa pierwszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej. Fot. ZDMiD

Zarząd Dróg Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował o podpisaniu umowy na kolejne 1350 metrów Trasy Świętokrzyskiej z firmą Strabag. Odcinek będzie prowadził od Dworca Wschodniego do ul. Zabranieckiej. Prace zostaną wykonane w ciągu 28 miesięcy i będą kosztowały 76 mln zł.

Projekt podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy, od Wybrzeża Szczecińskiego do Zamoyskiego został już oddany. Środkowy jest dopiero projektowany. Umowa podpisana z firmą Strabag to trzeci i ostatni odcinek.

Istniejący projekt budowy ulegnie zmianie. Projekt zamienny powinien uwzględniać m.in. następujące wytyczne:
– rezerwa pod trasę tramwajową na odcinku od al. Tysiąclecia do ul. Objazdowej ma być zlokalizowana w pasie dzielącym
– skrzyżowanie trasy z ul. Otwocką należy zastąpić skrzyżowaniem z ul. Objazdową
– w projekcie powinien być uwzględniony fakt, że w przyszłości trasa tramwajowa zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Objazdowej do ul. Kawęczyńskiej i dalej na wschód przez tunel pod torami kolejowymi do ul. Zabranieckiej
– na odcinku od ul. Objazdowej do ul. Zabranickiej jezdnie powinny być przesunięte jak najbliżej południowej granicy terenu przeznaczonego pod inwestycję
– należy dążyć do zminimalizowania szerokości ulicy
– należy zastosować rozwiązania, które pozwolą uniknąć budowy ekranów.
Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania decyzji środowiskowej i zgromadzenia dokumentów niezbędnych do wystąpienia o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.