Kolejne brutalne zabójstwo w Konstancinie-Jeziornej! Dwie osoby zatrzymane

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn 21-latka oraz 48-latka podejrzanych o zabójstwo swojego znajomego. Mężczyźni w trakcie libacji alkoholowej w jednym z mieszkań na terenie Konstancina – Jeziornej śmiertelnie pobili 62-letniego mężczyznę. Decyzją piaseczyńskiego sądu na wniosek prokuratora agresorzy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Jednemu z nich grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, drugiemu do 10 lat.

Zdarzanie miało miejsce 16 czerwca 2022 roku na terenie Konstancina – Jeziorna. Oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy został powiadomiony o tym, że w jednym z lokali mieszkalnych ma leżeć zakrwawiony, nieprzytomny mężczyzna bez funkcji życiowych. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 62-letniego mężczyzny.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, czynności prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza, wykonująca między innymi oględziny oraz zabezpieczająca ślady. W tym czasie funkcjonariusze wydziału kryminalnego przeprowadzili intensywne działania, które doprowadziły do ustalenia wszystkich osób biorących udział w libacji alkoholowej. Zostało zatrzymanych pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 62 lat.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutu dwóm z zatrzymanych osób.  21-latek usłyszał zarzut zabójstwa, jego starszy 48-letni kolega pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Piasecznie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, sąd aresztował podejrzanych mężczyzn na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi dożywotni pobyt w więzieniu, natomiast za pobicie, którego skutkiem jest śmierć do 10 lat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.