Kolejne opłaty idą w górę! Zmartwią się posiadacze telewizorów i radioodbiorników!

Przykra informacja dla posiadaczy radioodbiorników i telewizorów. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o podwyższeniu abonamentu RTV w 2021 roku. Opłata za radio wzrośnie do 7,50 zł, za użytkowanie telewizora trzeba będzie zapłacić 24,50 zł. 

Fot. Pixabay

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała w lipcu 2020, że podniesione zostaną opłaty za abonament RTV. Zmiany miały wejść w życie od nowego roku. I tak się właśnie stało, od tej pory opłata miesięczna za radio wzrośnie do 7,50 złotych. Do tej pory wynosiła ona równe 7 złotych. Również zmieni się koszt użytkowania telewizora lub telewizora i radia. W tym przypadku wyniesie on 24,50 złotych, zamiast 22, 70 złotych.

Abonament RTV jest obowiązkowy dla wszystkich posiadaczy telewizorów i radioodbiorników. Jest jednak szansa na zniżki. Kiedy zapłacimy z góry za abonament radiofoniczny, wyniesie on 14,60 za dwa miesiące, 21,60 za trzy miesiące i 42,80 za 6 miesięcy. Możemy też uiścić opłatę za cały rok. Wtedy wyniesie ona 81 złotych. Abonament radiowo-telewizyjny kosztować będzie 47,50 za dwa miesiące, 70,60 za trzy miesiące, 139,70 za pół roku i 264,60 za rok.

Zwolnieni z opłat za abonament RTV są seniorzy powyżej 75 roku życia, a także osoby całkowicie niezdolne do pracy. Poza tym nie muszą płacić za użytkowanie osoby, które ukończyły 60 rok życia i pobierają emeryturę, której wartość miesięczna nie przekracza połowy przeciętnego wynagrodzenia. Na liście osób zwolnionych z opłat są też osoby z I grupą inwalidzką, osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności lub trwałej bądź okresowej całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, osoby niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu, osoby niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15 procent, osoby bezrobotne, kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi bądź ich rodziny oraz osoby mające prawo do korzystania ze świadczeń pieniężnych np. zasiłku stałego, zasiłku okresowego bądź zasiłku przedemerytalnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c