Kolejne osoby będą podróżować komunikacją miejską ZA DARMO!

Z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym od 25 grudnia będą mogły korzystać z odroczoną naukę w szkole podstawowej oraz osoby, które skończyły 26 lat i posiadają orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z powodu zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wraz z 25 grudnia zostanie rozszerzony katalog osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

Bez opłat będą podróżowały:

  • dzieci do 30 września w roku kalendarzowym, w którym rozpoczynają odroczoną naukę w szkole podstawowej
  • osoby, które ukończyły 26 rok życia z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z powodu zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu.

Dokumentem potwierdzającym prawo do bezpłatnych przejazdów jest orzeczenie właściwego organu potwierdzającego niepełnosprawność lub ważna legitymacja osoby niepełnosprawnej wydana przez właściwy organ, dokumentująca stopień niepełnosprawności oraz zawierająca symbol przyczyny niepełnosprawności w formie fotokodu QR, zgodnie ze wzorem określonym przez ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego. Rozszerzenie katalogu osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów WTP jest zgodne z uchwałą nr XXIII/666/2019 Rady m.st. Warszawy z 5 grudnia 2019 r. zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.