Kolejne ostrzeżenia IMGW na dziś!

Z powodu silnego wiatru na Mazowszu odnotowano wczoraj prawie 900 interwencji straży pożarnej. Jednak, jak się okazuje, to nie koniec takiej pogody. IMGW również dziś wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj straż pożarna odnotowała 877 interwencji związanych z występującymi na terenie Mazowsza wichurami. Najwięcej było w samej Warszawie, bo ponad 150. Dużo wezwań było także w Legionowie oraz w Wołominie. Kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców województwa wciąż nie ma prądu.

W całej Polsce odnotowano natomiast kilka ofiar śmiertelnych. Najgorsza sytuacja była w województwie dolnośląskim. Jak się jednak okazuje, to nie koniec wietrznej pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia. Zdecydowana poprawa pojawi się dopiero w niedzielę.

W przypadku ostrzeżenia pierwszego stopnia przewiduje się warunki sprzyjające pojawieniu się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one spowodować straty zarówno materialne, jak i stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia. Warto pamiętać, aby usunąć z balkonów i ogródków wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c