Kolejne pogotowie przeciwpowodziowe w województwie mazowieckim!

Aż w siedmiu nadwiślańskich gminach w powiecie płockim wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe. Wszystko ze względu na przechodzącą przez Wisłę falę wezbraniową.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj informowaliśmy o pogotowiu przeciwpowodziowym w powiecie kozienickim w czterech gminach: Gniewoszów, Sieciechów, Kozienice i Magnuszew. Dziś dołącza do nich również aż siedem nadwiślańskich gmin w powiecie płockim.

Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzono w Wyszogrodzie, Gąbinie, Małej Wsi, Bodzanowie, Słupnie, Słubicach i Nowym Duninowie. Póki co nie ma zagrożenia dla mieszkańców, jednak Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w starostwie płockim Piotr Jakubowski przekazał w rozmowie z radiem RDC, że mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność i nie zbliżać się do rzeki. Szczególnie, że nurt jest na tyle silny, że płyną między innymi konary drzew.

Wszystko związane jest z przechodzącą przez Wisłę falę wezbraniową. Niewykluczone, że w kolejnych dniach będą dochodzić kolejne punkty z przekroczonym stanem alarmowym w województwie mazowieckim.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c