Kolejne próbki badane pod kątem wariantu Omikron!

Jak przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, w Polsce wciąż nie ma potwierdzonego wariantu Omikron. Jednocześnie zaznaczył, że obecnie pod tym kątem badanych jest sześć kolejnych próbek.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś potwierdzono 26 965 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Najwięcej zakażeń dotyczy województwa mazowieckiego, śląskiego i wielkopolskiego. Z powodu zakażenia zmarło 127 osób, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarły 343 osoby.

Jak dziś poinformował rzecznik rządu podczas konferencji prasowej, w Polsce wciąż nie ma wykrytej odmiany Omikron. Wojciech Andrusiewicz zaznaczył jednocześnie, że obecnie pod tym kątem jest badanych sześć kolejnych próbek.

Rzecznik resortu zdrowia przekazał również, że Ministerstwo Zdrowia zadecydowało o wstrzymaniu wystawiania certyfikatów szczepień po dawce przypominającej dla pacjentów zaszczepionych preparatem koncernu Johnson & Johnson Jak dodaje, nowy certyfikat pojawi się w ciągu dwóch tygodni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c