Kolejne próby oszustwa! Przestępcy podszywają się pod InPost!

Po raz kolejny oszuści podszywają się pod firmę InPost. Wysyłając wiadomości zachęcają do kliknięcia w fałszywy link. Dzięki temu mogą wyłudzić dane i pieniądze użytkowników. Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu u klientów Poczty Polskiej. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Zaledwie kilka dni temu Poczta Polska przestrzegała przed oszustami, podszywającymi się za firmę i wysyłającymi wiadomości SMS lub mailowe, w których nakłaniali do kliknięcia w podejrzany link. Następnie wyłudzali dane i pieniądze. Jeszcze wcześniej problemy mieli klienci InPost, w których przestępcy zachęcali do pobrania fałszywych aplikacji w celu wykonania dopłat do przesyłek.

Teraz pojawił się nowy problem. Jak informuje portal Niebezpiecznik.pl, oszuści ponownie podszywają się pod InPost i wysyłają wiadomości, kierujące na fałszywą stronę www. W przypadku pobrania aplikacji ze strony internetowej złodzieje mogą nawet przejąć telefon użytkownika lub okraść konto bankowe.

 

Dlatego warto za każdym razem uważnie czytać informacje zawarte w wiadomościach przychodzących. Często oszuści podają strony, które posiadają liczne błędy, np. literówki. Takie sytuacje najlepiej zawsze zgłaszać bezpośrednio do firmy, pod którą złodziej się podszywa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c