Kolejne próby oszustwa! Tym razem pojawiają się prośby o uregulowanie płatności!

Złodzieje nie odpuszczają. Teraz oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy od użytkowników telefonów komórkowych. Jeśli dostaliście taką wiadomość, pod żadnym pozorem nie odpisujcie na nią, a następnie zgłoście sprawę do odpowiedniej instytucji. 

Fot. Warszawa w Pigułce

„Dziennik Wschodni” przestrzega przed SMS-ami, które otrzymać mogą użytkownicy telefonów komórkowych. Oszuści informują o zobowiązaniu finansowym, które natychmiast chcą, aby spłacić. Pojawią się też groźby dotyczące dezaktywacji numeru.

„Informujemy o narastającym długu na Pańskim rachunku telefonicznym 3,49 PLN. Prosimy o spłacenie lub Twój numer zostanie dezaktywowany.”

 -taką wiadomość tekstową otrzymała jedna z czytelniczek. Pojawia się również link, w który nadawca zaleca kliknąć, aby uregulować opłatę. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem tego nie robić. Zamiast pobrania niecałych 4 złotych, złodzieje mogą wyłudzić z naszego konta bankowego znacznie większą sumę pieniędzy. Dodatkowo mogą zostać pobrane również inne dane osobowe. 

Jak informuje Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych, wyłudzanie kredytów i pożyczek na cudze nazwiska to powszechny problem, jednak w ostatnim czasie mocno przybrał na sile. Dlatego w każdym przypadku próby oszustwa, warto sprawę zgłosić do odpowiedniej instytucji. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c