Kolejne składowisko nielegalnych odpadów na Mazowszu!

Kolejne składowisko nielegalnych odpadów odkryto w województwie mazowieckim. Tym razem inspektorzy WIOŚ znaleźli prawie 300 beczek z podejrzaną substancją. Pobrano próbki do badań. Wyniki będą na początku grudnia.

Fot. Warszawa w Pigułce

W ostatnim czasie coraz więcej zgłoszeń dotyczących składowiska nielegalnych odpadów ma Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Teraz kolejne wykryto w hali magazynowej na prywatnej posesji w Przasnyszu.

Na miejscu był prawie 300 beczek po tysiąc litrów, które wypełnione były substancją o kolorze czarnym, które miały wyczuwalny chemiczny zapach. Nie doszło jednak do wycieku do środowiska, ponieważ opady te zamagazynowane były na wybetonowanym podłożu.

Pobrano próbki, by dowidzieć się czy to substancje niebezpieczne. Wiadomo, że właściciel nie miał pozwolenia na gromadzenie chemicznych substancji. Sprawa trafiła już do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.