Kolejne tragiczne informacje ze świata sportu. Nie żyje legenda kolarstwa!

W wieku 81 lat zmarł Edward Borysewicz. Był on gwiazdą polskiego i światowego kolarstwa, a w późniejszych latach również trenerem. Zmagał się z koronawirusem.

Fot. Warszawa w Pigułce 

Edward Borysewicz zmarł w wieku 81 lat. Legenda polskiego kolarstwa zmagała się z wirusem SARS-CoV-2 i to prawdopodobnie było przyczyną jego śmierci.

„Kolejna smutna wiadomość – nie żyje trener kolarstwa Edward Borysewicz. Żniwo koronawirusa jest zastraszające. RiP.”

-napisał na Twitterze Wacław Skarul, były prezes Polskiego Związku Kolarskiego. To on jako pierwszy przekazał informacje o śmierci Edwarda Borysewicza.

Edward Borysewicz przez 10 lat zajmował się kolarstwem. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski w drużynowym wyścigu na 100 kilometrów. Po skończeniu kariery sportowej zaczął pracę jako trener. Pracował między innymi w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobywał z drużyną medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Współpracował między innymi z Lancem Armstrongiem, Gregiem LeMondem czy Cezarym Zamana.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c