Kolejne województwo tuż pod kreską lockdownu. Łącznie rząd może zamknąć ich pięć

Dwa województwa już są zamknięte. Do nich dołączyć mogą kolejne dwa. Do niebezpiecznej granicy zbliża się też kolejne. Łącznie zamkniętych może być już niedługo pięć regionów.

Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Obecnie zamknięte są województwa warmińsko-mazurskie i pomorskie. W pierwszym wskaźnik zakażeń wynosi 59,5 zakażeń na 100 tys. ludzi, a w drugim 47,2. Granicą, jaką przyjął rząd to 40, dlatego w tych województwach nie ma mowy o złagodzeniu lockdownu.

Zamknięte są szkoły w których nauka odbywa się wyłącznie zdalnie lub hybrydowo. Nieczynna jest większość sklepów w galeriach handlowych, kina, teatry, miejsca kultury, hotele i baseny.

Niedługo rząd podejmie decyzję o zamknięciu kolejnych województw. Obostrzenia mogą spotkać także województwo mazowieckie (43,6), a także woj. lubuskie (44,2). To jednak nie wszystko, bo woj. kujawsko-pomorskie zbliża się niebezpiecznie do granicy lockdownu ze wskaźnikiem infekcji na poziomie 38,2.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c