Kolejne zmiany na Trasie Armii Krajowej

Trwa przebudowa Trasy Armii Krajowej – prawie pięciokilometrowy odcinek zmienia się w drogę ekspresową. Wykonawca zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym.

Trasa AK

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy a ekipy budowlane weszły na część południową. Wykonawca na najbliższe dni zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym. I tak:

  • w nocy z 26 na 27 czerwca w godz. 22.00 – 6.00  zwężona do jednego pasa ruchu będzie jezdnia główna Trasy Toruńskiej w kierunku Białegostoku.
  • od piątku 26 czerwca ok. godz. 22.00 do poniedziałku 29 czerwca ok. godz. 6.00 zamknięta będzie zachodnia (w kierunku Ronda S. Starzyńskiego) jezdnia ul. Modlińskiej i Jagiellońskiej pod Trasą Toruńską. Objazd do centrum będzie prowadzony z ul. Modlińskiej łącznicą w kierunku Bródna, Marek i Białegostoku na Trasę Toruńską a następnie do ul. P. Wysockiego i św. J. Odrowąża i dalej do ulicy i Ronda S. Starzyńskiego. Podobnie będzie poprowadzony ruch w relacji wschód-południe poprzez węzeł Marywilska (dojazd do ul. Jagiellońskiej). Natomiat ruch w relacji wschód – północ (dojazd do ul. Modlińskiej) będzie poprowadzony Mostem gen. S. Grota-Roweckiego do Wisłostrady i Trasy Mostu Marii Skłodowskiej – Curie lub ul. Marywilską i Płochocińską. Relacja północ-zachód (Tarchomin-Poznań) pozostanie utrzymana bez zmian. Swoje trasy zmienia linie autobusowe: 211, 426, 509, 516, 518, 705, 723, 731, 734, 735, 736 N03. Uruchomiona zostanie linia zastępcza Z20, która będzie kursowała ul. Jagiellońską z Żerania na pl. Wileński. Na zamkniętej jezdni układana będzie nowa nawierzchnia.
  • w niedzielę 28 czerwca (ok. godz. 22:00) planowane jest zamknięcie zjazdu z ul. gen. S. Maczka w kierunku zachodnim (w stronę trasy S8). Objazd w tej relacji będzie poprowadzony ul. S.Rudnickiego i W. Broniewskiego oraz drogą zbiorczo-rozprowadzającą do zjazdu na trasę S8. Nie będzie możliwości przejechania w ciągu jezdni zbiorczo-rozprowadzającej od ul. W. Broniewskiego do al. Prymasa Tysiąclecia – będzie można nią dojechać tylko do Ronda Ofiar Katyńskich i rozjechać się w ul. Powązkowską lub gen. S. Maczka. Linia autobusowa 186 pojedzie z pominięciem przystanku przy skrzyżwoaniu z gen. S. Maczka. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 24 lipca. Na zamkniętym odcinku prowadzona będzie przebudowa jezdni.
  • w noce z 29 na 30 czerwca oraz z 30 czerwca na 1 lipca (w godz. 22.00-6.00) zwężana o  lewe pasy będzie jezdnia główna Trasy Armii Krajowej na wysokości węzła Powązkowska na długości ok. 200 m. Ruch w kierunku Poznania oraz w kierunku Białegostoku prowadzony będzie jednym pasem.
Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.