Kolejne zmiany w ruchu na przebudowywanej Trasie AK

Wymiana nawierzchni na ul. gen. S. Maczka to zaplanowane na najbliższy weekend, 17-20 lipca, roboty związane z przebudową Trasy AK. Zmian ruchu kierowcy powinni się także spodziewać na ul. Modlińskiej.

Objazd ul. gen. S. Maczka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy a ekipy budowlane weszły na część południową. Wykonawca przebudowy zaplanował kolejne zmiany w ruchu drogowym:

  • w nocy z czwartku na piątek (z 16 na 17 lipca) w godz. 22.00 – 6.00 i z piątku na sobotę (z 17 na 18 lipca) od godz. 22.00 do godzin wieczornych w sobotę wyłączony będzie prawy pas jezdni wschodniej ul. Modlińskiej (w kierunku Tarchomina) od wiaduktów Trasy Toruńskiej do skrzyżowania z wjazdem na wysokości posesji przy ul. Modlińskiej 4. Ruch w kierunku północnym będzie odbywał się dwoma pasami.

    Organizacja ruchu na ul. gen. S. Maczka

     

  • od piątku 17 lipca ok. godz. 22.00 zamknięta będzie zachodnia (w kierunku ul. Okopowej) jezdnia ul. gen. S. Maczka od skrzyżowania z ul. L. Rudnickiego do wiaduktu nad trasą. W kierunku Bemowa ulicami Powązkowską i gen. S Maczka kierowcy będą mogli jechać dwoma pasami ruchu, natomiast w przeciwnym pojadą objazdem. W kierunku centrum oraz na Trasę AK w stronę Poznania pojadą ul. L. Rudnickiego do W. Broniewskiego i stąd albo do ul. ks. J. Popiełuszki i Ronda Zgrupowania AK „Radosław” (kierunek do centrum) albo do jezdni zbiorczej Trasy AK (kierunek Poznań). Tak będzie do poniedziałkowego ranka 20 lipca ok. godz. 6.00. Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Autobusy linii 103, 122, 180 i 409 – tylko w kierunku pętli  Dw. Zachodni (Tunelowa), Gwiaździsta, Wilanów i Bródno-Podgrodzie – od skrzyżowania ul. J. Kochanowskiego z ul. L. Rudnickiego będą kursowały ul. L. Rudnickiego, W. Broniewskiego, al. Armii Krajowej i Powązkowską.
  • w sobotę 18 lipca ok godz. 22.00 ruch pod wiaduktami ul. J. Słowackiego zostanie przełożony z jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na jezdnię południową Trasy AK. Zmieniona zostanie geometria wjazdu na północną jezdnię trasy (w kierunku wschodnim), ruch prowadzony będzie poprzez przewiązkę usytuowaną w pobliżu stacji paliw. Przystanek autobusowy zostanie przeniesiony na jezdnię południową. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 24 lipca.
  • od poniedziałku 20 lipca do soboty 25 lipca pod wiaduktami trasy wyłączony będzie prawy pas jezdni wschodniej ul. Modlińskiej (w kierunku Tarchomina) od wjazdu z ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską w kierunku Marek do wyjazdu z kościoła przy ul. Modlińskiej 2. Przystanek autobusowy zostanie przeniesiony w okolicę kościoła. Ruch w kierunku północnym będzie się odbywał dwoma pasami.
Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.