Kolejni oszuści. Szybsi niż urzędnicy miejscy

Zaroiło się od oszustów różnej maści. Tym razem urzędnicy i policja przestrzegają przed naciągaczami próbującymi wyłudzić pieniądze wręczając wezwanie do zapłaty za podatek od nieruchomości.

Fot. Fotolia

Fot. Fotolia

Zdarzyło Wam się, by urzędnik pukał do Waszych drzwi, by wręczyć Wam podatek od nieruchomości? Oczywiście, że tak. Problem w tym, że w ten sposób zaczęli działać oszuści. Mało tego -potrafią dowiedzieć się o wizycie urzędnika i wyprzedzić go o dzień lub dwa. Administracje przestrzegają, że pracownik taki zawsze powinien legitymować się odpowiednim identyfikatorem i wręczać podatek tylko w zapieczętowanej kopercie.

Druga sprawa, że zatrudniani przez miasto ludzie nigdy nie żądają natychmiastowej wpłaty do ręki. Jeżeli nie mamy pewności to po otrzymaniu wezwania zadzwońmy do urzędu. Jeżeli informacja nie potwierdzi się, jak najszybciej zgłaszajmy sprawę na policję.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c