Kolejny kraj umieszcza Polskę na liście państw o bardzo wysokim ryzyku epidemicznym!

Pisaliśmy dziś, że Niemcy umieścili Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka epidemicznego. Jak się okazuje, nie tylko. Na taki krok zdecydowały się również Czechy. 

Fot. Pexels

Czeskie Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję, aby Polskę, Danię, Norwegię i Cypr wpisać na listę krajów o najwyższym stopniu ryzyka epidemicznego. Oznacza to, że osoby podróżujące z tych państw będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2.

Test musi być wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży. Obowiązkowe będzie również odbycie kwarantanny oraz kolejny test na PCR już w Czechach, wykonany po pięciu dniach  izolacji. Zasady mają obowiązywać już od najbliższego poniedziałku, 22 marca.

Czechy to kolejny kraj, który zdecydował się na ten ruch. Również niemiecki rząd podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych zasad wjazdu na teren swojego kraju osób podróżujących z Polski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c