Kolejny rekord czwartej fali! „Liczby cały czas rosną”

Minister zdrowia przekazał, że dziś jest aż 29 128 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i niemal 500 zgonów. To kolejny rekord czwartej fali pandemii. Jak dodał, liczby cały czas rosną. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Gościem porannego programu na antenie RMF FM był dziś Adam Niedzielski, który pytany był o liczbę nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Wyznał, że ostatniej doby przybyło 28 128 zakażonych. Oznacza to kolejny rekord czwartej fali. Należy jednak zaznaczyć, że wkrótce  ma nastąpić szczyt zakażeń, i według prognoz ekspertów, ma się później liczba ta zmniejszać.

Minister zdrowia zauważył, że pomimo, że liczby ciągle rosną, przyrost jest stosunkowo niski, bo to około 15 procent więcej niż tydzień temu. Niestety, również dziś padł rekord zgonów. Z powodu COVID-19 zmarło aż 497 osób.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia informowało o 28 380 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa oraz 460 zmarłych. Jak przewiduje Adam Niedzielski, w przyszłym tygodniu przekroczony będzie prób 30 tysięcy zakażeń dziennie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.