Kolejny szpital przygotowuje oddziały na walkę z COVID-19

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie przygotowuje dwa oddziały dla chorych na koronawirusa. Łącznie ma się tam pojawić 66 dodatkowych miejsc. 

Fot. Shutterstock

Decyzją wojewody na oddziale wewnętrznym i pododdziale pulmonologicznym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie ma się pojawić 66 łóżek, z czego 6 dla ciężkich przypadków przechodzenia koronawirusa, z dostępem do respiratorów. W rozmowie z RDC rzeczniczka szpitala przekazała, że trwają przygotowania.

Szpital przestał przyjmować nowych pacjentów na oddział wewnętrzny. Władze szpitala mają też podjąć decyzję, którzy pacjenci będą mogli wrócić do domów, a którzy przewiezieni zostaną do innych, pobliskich szpitali.

W województwie mazowieckim zaczyna brakować miejsc w szpitalach na przyjmowanie nowych pacjentów zakażonych koronawirusem. W związku z tym wiele placówek przekształca swoje dotychczasowe oddziały należące do pacjentów z innymi dolegliwościami, w oddziały zakaźne. Dzięki temu zwiększa się dostępność miejsc i lekarze mogą podejmować szybsze działania w leczeniu osób z COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c