Kolejny szpital w Warszawie z brakami kadrowymi. „Jeden lekarz na 28 pacjentów”

W całej Polsce wciąż przybywa chorych na koronawirusa, którzy wymagają hospitalizacji. Trudna sytuacja jest również na Mazowszu. Jak opowiada dr Jacek Nasiłowski, w Szpitalu Narodowym zdarza się, że jeden lekarz zajmuje się 28 pacjentami. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Pulmonolog dr Jacek Nasiłowski opowiedział o trudnej sytuacji  w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. W rozmowie z TVN przekazał, że sytuacja w szpitalu zmienia się bardzo dynamicznie, do tego stopnia, że ciężko jest określić ile dokładnie jest tam leczonych osób.

W tej chwili pacjentów w Szpitalu Narodowym jest około 270. Zaznaczył jednak, że co chwilę pojawiają się nowi pacjenci. Niektórzy dość szybko wracają do zdrowia i zostają wypisani do domu. Natomiast u wielu z nich choroba przebiega o wiele ciężej i wymagają leczenia respiratorem.

Dr Nasiłowski podkreślił, że problemem nie jest liczba pacjentów, a liczba personelu medycznego, którego wyraźnie brakuje. Zdarzają się sytuacje, że jeden lekarz opiekuje się naraz 28 pacjentami, w tym kilkoma w stanie poważnym. Dla porównania wskazał, że normalnie w szpitalach jeden lekarz zajmuje się 5 pacjentami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c