Kolejny trik oszustów. Tym razem wykorzystują usługę InPost

Oszuści wpadli na pomysł zyskania pieniędzy używając usług InPost. Podszywają się pod spółkę w celu wyłudzenia danych z karty płatniczej. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Oszuści wysyłają SMS-a z odnośnikiem do fałszywej strony,  która wyłudza dane z kart każdego, kto uiści opłatę na stronie inpost-serwisinternetowy.com. Strona jest pełna błędów językowych i braku polskich znaków. Znajduje się też tam błędna data. Klienci proszeni są o PINk karty bankowej. Robiąc to dajemy do wglądu hakerom wszystkie swoje dane bankowe. Żadna autentyczna strona nie zapytałaby się o to.

Kwota nowej „dostawy” wynosi 5 złotych. Jest to niemożliwe, ponieważ za dostawę, szczególnie do paczkomatów, zazwyczaj płaci się z góry. Dostawca nie wymaga dopłacania czegokolwiek po czasie. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w link, a tym bardziej dokonywać opłaty.

Ostatnimi czasy oszuści bardzo sprytnie działają i wymyślają coraz różniejsze formy okradania ludzi. Należy być bardzo ostrożnym i dokładnie czytać wszystkie informacje przed podjęciem jakichkolwiek kroków, bo można na tym dużo stracić.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c