Kolejny, zupełnie nowy wariant COVID-19 w Wielkiej Brytanii!

Naukowcy odkryli kolejną, zupełnie nową odmianę wirusa SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii. Jak podkreślają, jego mutacje potencjalnie mogą być groźne dla człowieka. Póki co potwierdzono 38 przypadków zakażenia. 

Fot. Shutterstock

Jak donoszą eksperci z Wielkiej Brytanii, zidentyfikowano nowy wariant koronawirusa. B.1.525 wydaje się być podobny do odmiany południowoafrykańskiej, która wciąż jest badana, jednak potrzeba więcej badań, aby stwierdzić stopień podobieństwa.

Póki co nie wiadomo jakie dokładnie ryzyko stanowi nowa odmiana wirusa. Jeden z doradców brytyjskiego rządu ds. zagrożeń wirusowych tłumaczy, że wyraźne podobieństwo do znanych już odmian koronawirusa częściowo uspokaja, ponieważ można spodziewać się podobnego efektu, a także tego, że szczepionki, które już są w użyciu, pomogą chronić się również przed nim.

Nowa odmiana COVID-19 potwierdzona została u 38 osób, 2 mieszkańców Walii i 36 mieszkańców Anglii. Nie ma jednak dowodów na to, że ten zestaw mutacji powoduje cięższy przebieg choroby lub zwiększoną transmisję. Mimo to, należy zachować ostrożność i stosować się do wszelkich zasad sanitarnych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c