Koło zapasowe nafaszerowane narkotykami

Fot. KSP

Fot. KSP

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 34-letniego Łukasza D. podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W kole znajdującym się w samochodzie ukryte było prawie 2 kg marihuany oraz 200 gramów haszyszu. Oszacowana czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 180 tysięcy złotych.

Na drodze krajowej nr 7 w okolicach Zakroczymia, doszło do zatrzymania kierowcy i kontroli jego pojazdu. W samochodzie przewożone było koło, w którym pomiędzy oponą a felgą funkcjonariusze znaleźli w kilku torebkach foliowych prawie 2 kg marihuany oraz 200 gramów haszyszu, o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 180 tysięcy złotych. Jak oszacowali policjanci, z zabezpieczonych narkotyków można by przygotować ponad 4300 porcji dilerskich. Marihuanę i haszysz zabezpieczono, a Łukasz D. trafił do policyjnej celi.

Następnie zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozić mu może kara pozbawienia wolności do 10 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec Łukasza D. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Stołeczni policjanci pod nadzorem prokuratorskim wyjaśniają okoliczności sprawy, która ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.