Komisja Europejska reaguje na „strefy wolne od LGBT”!

Komisja Europejska wydała komunikat w sprawie „stref wolnych od LGBTQI”. Zwrócili się do władz regionów z prośbą o pilne wyjaśnienia. Zdaniem przedstawicieli KE, polskie władze utrudniają Komisji wykonywane uprawnień i naruszają zasadę lojalnej współpracy.

Fot. Warszawa w Pigułce

Rzeczniczka Komisji Europejskiej wydała komunikat skierowany do Polskiej Agencji Prasowej dotyczący tzw. „stref wolnych od LBGT”. Vivian Loonela przyznała, że 3 września służby KE wysłały do władz 5 regionów kraju pisma z prośbą o wyjaśnienia.

Chodzi o miejsca, w których przyjęto kontrowersyjną uchwałę o „strefach wolnych od LGBT”. Komisja jest zaniepokojona sytuacją i uważa, że takie miejsca mogą naruszać prawo EU dotyczące niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Dlatego niezbędne są analizy dotyczące zgodności rezolucji z prawem unijnym.

Jak dodaje rzeczniczka KE, pisma oczekują na pilną odpowiedź. Dodatkowo, jeszcze w lipcu do polskich władz skierowano pierwsze wezwania do usunięcia uchybienia w sprawie. Sprawa nie została jednak rozwiązana.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c