Komisja weryfikacyjna: W wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła 21,5 miliarda złotych!

W piątek Patryk Jaki na konferencji prasowej poinformował, że w wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła 21,5 miliarda złotych. Raport zostanie przedstawiony w poniedziałek.

Fot. Warszawa w Pigułce

Patryk Jaki na piątkowej konferencji poinformował, że raport dotyczący reprywatyzacji jest już gotowy i zostanie przedstawiony w poniedziałek, 8 października. Patryk Jaki podkreślił, że przygotowanie raportu trwało wiele miesięcy. „To, co znajduje się w tym raporcie naprawdę robi wrażenie, ale liczb podać jeszcze nie mogę” – powiedział przewodniczący komisji weryfikacyjnej.

Według wstępnych ustaleń w wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła 21,5 miliarda złotych jest to wartość zarówno zreprywatyzowanych nieruchomości, jak i odszkodowań.

W raporcie ma się także znaleźć informacja, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz byli prezydenci stolicy Marcin Święcicki i Paweł Piskorski wydali 78 proc. wszystkich decyzji reprywatyzacyjnych, a sama Gronkiewicz-Waltz zwróciła 50 proc. wszystkich nieruchomości po 1989 r.

Według raportu, Gronkiewicz-Waltz w 2013 r. wydała 170 decyzji, a w 2008 r. – 294. Jak wynika z raportu, tuż przed wyborem Lecha Kaczyńskiego na prezydenta Warszawy w 2002 r., ostatniego dnia roboczego przed głosowaniem, urzędnicy ratusza oddali 50 nieruchomości. Natomiast w całym 2004 r. Kaczyński wydał 32 decyzje reprywatyzacyjne.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.