Komisja zbadała wypadek autobusu. Są już pierwsze ustalenia

We wtorek na miejscu katastrofy autobusu pracowała komisja powypadkowa. Uczestniczyli w niej policjanci, przedstawiciele stołecznego Biura Polityki Mobilności i Transportu, Zarządu Transportu Miejskiego i GDDKiA, która jest zarządcą drogi. Są już pierwsze ustalenia.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„Organizacja ruchu w miejscu katastrofy autobusu komunikacji miejskiej na S8 w Warszawie jest prawidłowa. GDDKiA zleci mimo to wykonanie audytu bezpieczeństwa” – poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Rzeczniczka dodała, że w sprawie toczy się śledztwo, dlatego niektóre ustalenia nie mogą być ujawnione.

Do wypadku autobusu miejskiego linii 186 doszło w czwartek na moście Grota. Kierowca przebił bariery. Autobus przełamał się. Część została na górze trasy, część spadła w dół. Jedna osoba nie żyje, a kilkanaście zostało rannych. Okazało się, że kierowca prowadził pod wpływem amfetaminy. Przedstawiono mu zarzut m.in. sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna przyznał się do winy, ale stwierdził, że niewiele pamięta. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c