Kompletnie pijani zajmowali się dzieckiem. Policję zaalarmował personel hotelu

Policjanci z komisariatu w Józefowie zatrzymali dwójkę pijanych rodziców, którzy spędzając wolny czas w jednym z hoteli, sprawowali opiekę nad 3,5 letnią córką, znajdując się pod wpływem alkoholu. Kobieta spała, a w tym czasie jej mąż poszedł po alkohol do hotelowego baru. Dziewczynka była w tym czasie sama, bez opieki. Oboje rodzice usłyszeli już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo swojego dziecka. Grożą im za to kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Policjantów z Józefowa wezwano do jednego z hoteli, gdzie personel zaniepokoił się o los małej dziewczynki, która nie miała zapewnionej opieki. Jak ustalili policjanci, nietrzeźwa matka spała, a ojciec poszedł po alkohol do hotelowego baru.

Policjanci zatrzymali w związku z tą interwencją, 33-letnich rodziców, których następnie poddali badaniu alkomatem. Każde z nich miało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dziecko przekazano babci, a nietrzeźwych rodziców zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Kiedy wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty karne dotyczące narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im wyższy wymiar kary, do 5 lat pozbawienia wolności, bo ciążył na nich obowiązek sprawowania opieki nad dzieckiem.

Przykład ten niech będzie przestrogą dla rodziców podczas wakacji. Dziećmi należy zajmować się sumiennie i z pełną odpowiedzialnością. „Błąd” w opiece może drogo kosztować każdego rodzica.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c