Konferencja ministra zdrowia! Zmiany dotyczące przekraczania granic!

Trwa konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przekazano najnowsze informacje dotyczące pandemii, w tym nowej odmiany COVID-19. Wiadomo, jakie dodatkowe obostrzenia będą obowiązywać.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Adam Niedzielski przekazał, że wydawało się, że wzrosty zakażeń zaczynają hamować. Jednak plany te pokrzyżowała nowa odmiana COVID-19. W związku z pojawieniem  się nowej mutacji przygotowano pakiet alertowy obostrzeń. Ma on dać świadomość i wagę do ocenienia nowej sytuacji.

Podążając za rekomendacjami ECDC, rząd wydał zakaz lotów do 7 krajów afrykańskich (RPA, Namibia, Zimbabwe, Botswana, Lesoto, Mozambik i Eswatini). Są to kraje szczególnego ryzyka. Osoby, które będą wracały z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie ma możliwości zwolnienia testem z kwarantanny.

Dodatkowo, zmiana zasad dla osób, które podróżują dla Polski spoza strefy Schengen. W tym przypadku również będzie wydłużenie kwarantanny do 14 dni. Zwolnienie z kwarantanny może mieć miejsce od 8 dnia, po wykonaniu testu PCR.  Celem jest próba spowolnienia transmisji wirusa przez granicę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c