Konferencja Rafała Trzaskowskiego odnośnie żłobków. Pominął kilka punktów. Będzie drożej?

Dzisiaj odbyła się konferencja w nowym żłobku na Mokotowie. Prezydent mówił o darmowych żłobkach i budowie nowych. Jeszcze w tym roku ma być 1000 nowych miejsc. Prezydent nie wspomniał jednak, że mogą wzrosnąć dodatkowe opłaty. Jutro na VII sesji Rady m.st. Warszawy o godz. 10.30, odbędzie się głosowanie w tej sprawie.

Rafał @trzaskowski_ rozpoczyna wdrożenie programu żłobkowego (od 2019 wszystkie miały być bezpłatne dla każdego prywatnie lub publicznie) od:

-zatrudnienia kolejnego wicedyrektora od systemu żłobków ‼️
-podniesienia o 67% opłaty wyżywieniowej w żłobkach publicznych‼️(z maksymalnie 5,96 zł dziennie do 10,00 zł dziennie)
-wprowadzenie dodatkowej opłaty w wysokości 66 zł za nieusprawiedliwioną nieobecność dziecka w przedszkolu

Tak wygląda PO w praktyce, miało być bezpłatnie i dla wszystkich. Jedynce co się zgadza to „wszyscy”, tylko że wszystkich obejmą podwyżki.

Ciągle czekamy na projekty uchwał gwarantujące bezpłatne miejsce w żłobku publicznym lub prywatnym zgodnie ze złożonymi obietnicami i komunikatami podawanymi na stronach miasta. Jedyne projekty uchwał dotyczące żłobków to te, które podałem…” – napisał Sebastian Kaleta na swoim fanpage’u po tym jak dostał pismo z uchwałami od Miasta Stołecznego Warszawy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.