Konferencja ratusza: zabraknie 345 milionów złotych!

Przedstawiciele warszawskiego ratusza zorganizowali konferencję, na której odnoszą się do sytuacji budżetowej stolicy. Wiceprezydent Michał Olszewski zabrał głos w sprawie trudnego położenia samorządów, które – przy ograniczonych funduszach – będą miały problem z właściwą realizacją wyznaczonych potrzeb.

fot. Wiceprezydent M.Olszewski, fot. R.Motyl

W roku 2020 metropolia warszawska otrzyma ponad miliard złotych mniej niż w roku ubiegłym.

W sprawie ograniczeń budżetowych głos zabrała wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska, która w imieniu prezydenta Rafała Trzaskowskiego w ubiegłym tygodniu podpisała zarządzenie w sprawie blokowania wydatków bieżących, w budżecie wydatków bieżących, do końca 2020 roku.

Mowa o kwocie wynoszącej ponad 345 milionów. Zamrożone środki sprawią, że ograniczeniu ulegnie rozwój infrastruktury, w tym remonty dróg czy też inwestycje związane z komunikacją.

Ponadto,  zamrożeniu ulegnie 60 milionów złotych, przeznaczonych na sektor edukacyjny.

W kontekście rządowych planów, które od września uwzględniają 6-procentowe podwyżki dla nauczycieli, sprawa mocno się komplikuje. Oliwy do ognia dolewa rząd, który z tego tytułu chce w całości obciążyć kosztami samorząd.

Wiceprezydenci Warszawy podkreślili, że dalsze cięcia mogą zauważalnie zahamować rozwój miasta i zauważalnie wpłynąć na funkcjonowanie budżetu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c