Koniec z elektrycznymi hulajnogami w tych miejscach! Będzie zakaz ruchu!

Od 20 maja w życie wchodzą nowe przepisy, które uregulować mają zasady poruszania się i parkowania elektrycznymi hulajnogami. W związku z tym powstaną strefy z ograniczeniem prędkości, a nawet zakazem wjazdu elektrycznymi hulajnogami.

Fot. Shutterstock

Nowe przypisy regulują wiele aspektów użytkowania elektrycznych hulajnóg.

  • Skończy się era zostawiania ich wszędzie. Od tej pory należy je odstawić do stojaka rowerowego. Inaczej zostaną usunięte na koszt właściciela.
  • Zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 20 km/h. Miasto oczekuje też od firm, które wynajmują hulajnogi, że ich urządzenia nie będą mogły rozwinąć większej prędkości.
  • Wjazd hulajnogami w niektóre miejsca będzie ograniczony. Tak będzie np. na Starym Mieście. ZDM zaznacza, że tego typu rozwiązania powinny być rozwiązane systemowo przez operatora. Na przykład jeżeli wynajmujemy hulajnogę, zostałaby ona automatycznie wyłączona przed wjazdem w strefę.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c