Koniec z niedzielami handlowymi! Przyszły rok będzie pierwszym takim!

W 2020 roku wprowadzony zostanie całkowity zakaz handlu w niedzielę. Niedziel handlowych będzie 7. To te, które wypadają przed świętami.

Zdjęcie poglądowe. Fot. Pixabay

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedzielę, w 2019 roku sklepy otwarte są tylko w ostatnią niedzielę w miesiącu, chyba, że są to niedziele poprzedzające święta. W tym roku pozostał jeszcze tylko jeden taki dzień. Będzie to 29 grudnia.

W przyszłym roku sklepy w niedzielę będą zupełnie zamknięte, co nie oznacza, że nigdzie nie zrobimy zakupów. Zakaz nie obejmuje m.in. kawiarni, aptek czy sklepów na dworcach. Nadal sklepy będą otwarte również w niedzielę poprzedzające święta.

Rząd planuje również poluzowanie przepisów i uszczelnienie obecnych. Obecnie, niektóre sklepy korzystają z możliwości handlu w niedzielę poszerzając swoją działalność o usługi pocztowe. Placówki pocztowe mogą bowiem być otwarte. Jak się okazało problem nie jest mały, jest to bowiem około 6 tys. punktów. Rząd zamierza więc uszczelnić w tym zakresie prawo.

Po drugie, rządzący poluzują obecne przepisy. Jak podaje „Fakt”, nie tylko właściciel będzie mógł stanąć za ladą. Będzie mogła to też zrobić jego najbliższa rodzina, małżonek, dzieci lub nawet wnuki. Inna zmiana zakłada, by w miejscowościach turystycznych – np. w czasie ferii i wakacji – działające tam sklepy wyłączyć z zakazu handlu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c