Koniec z piękną pogodą! Temperatura zacznie spadać. Pojawią się przymrozki!

Piękna pogoda, która towarzyszyła nam przez weekend, nie potrwa długo. Już od połowy tygodnia do Polski przyjdą chłodne masy powietrza. Powrócą też przymrozki. 

Fot. Pixabay

Od weekendu w większości miejsc w kraju możemy cieszyć się piękną słoneczną pogodą. Wszystko za sprawą wyżu rosyjskiego i niżu znad zachodniej Europy. Termometry wskazują nawet 25 stopni w słońcu. Taka pogoda utrzyma się jednak tylko do wtorku. Następnie napłyną do Polski chłodniejsze masy powietrza, pojawią się też opady deszczu.

Już we wtorek będzie wietrznie, a od środy temperatura będzie systematycznie spadać. Słupki rtęci w dzień nie przekroczą 14 stopni Celsjusza. Miejscami zrobi się tak zimno, że nocą wrócą przymrozki, i to nie tylko przygruntowe.

I według zapowiedzi synoptyków tak już pozostanie na dłużej. W dalszej części października pogoda będzie typowo jesienna, pojawiać się będą regularnie opady deszczu i mocny wiatr. Na wysokie temperatury również już nie powinniśmy liczyć.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c