Kontrole GIS! W kilka miesięcy przeprowadzono ich prawie 400 tysięcy i nałożono kilkanaście tysięcy mandatów!

Jak wynika z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w ciągu zaledwie kilku miesięcy przeprowadzono niemal 400 tysięcy kontroli, na skutek których wręczono kilkanaście tysięcy mandatów, a także kilkaset kar. Jak zaznacza rzecznik GIS, jest to ogromna ilość.

Fot. Shutterstock

W rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik GIS, Jan Bodnar przekazał, że od 8 sierpnia do 22 listopada skontrolowano prawie 385 tysięcy miejsc objętych przepisami przeciwpandemicznymi. Zapowiedział, że to nie koniec kontroli, ponieważ na najbliższy weekend będą one odbywały się równie często jak do tej pory, ze szczególnym naciskiem na galerie handlowe i stoki narciarskie. Sprawdzane będzie odpowiednie zachowanie dystansu i limity w poszczególnych punktach.

Jan Bodnar zaznaczył, że w niespełna 4 miesiące w 384 838 sklepach, punktach gastronomicznych, zakładach fryzjerskich i innych zakładach pracy nałożono ponad 15 tysięcy mandatów. Dodatkowo, zdecydowano o 646 karach dla właścicieli placówek, a także o ponad 51 pouczeniach.

Kontrolowali i dalej będą kontrolować zarówno inspektorzy sanitarny, jak i policja. Jak zaznaczono, nie chodzi o robienie komukolwiek na złość, ale o ograniczenie ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2 i dbanie, aby społeczeństwo podchodziło do COVID-19 w sposób odpowiedzialny. Wszystko ma na celu wyłącznie zachowanie dobrego zdrowia i życia Polaków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c