Kontrole smogowe w Warszawie. Straż miejska alarmuje!

Straż miejska w Warszawie alarmuje- będą przeprowadzane kontrole smogowe. Za palenie niewłaściwymi produktami można otrzymać mandat w wysokości nawet 500 złotych. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Zaczęła się jesień, a wraz z nią idzie dużo chłodniejszy okres. Wiele osób decyduje się palić w domach tym, co mają akurat pod ręką. Zdarza się wrzucać tam wszelkiego rodzaju odpady, lakierowane drewno, gumy czy plastik. A za to grozi duża kara pieniężna, w wysokości nawet 500 złotych.

Przypomnijmy, bez większych negatywnych skutków dla zdrowia można palić w piecu: węglem kamiennym, węglem czeskim i brunatnym, niemalowanym, nieimpregnowanym drewnem, ekogroszkiem, pelletem, brykietami drzewnymi oraz brykietami ze słomy, zbożem, odpadami roślinnymi różnego rodzaju.

Dlatego straż miejska w Warszawie od października rusza ze swoją jesienno-zimową akcją. Strażnicy będą przeprowadzali kontrole smogowe. Będą wykorzystywane między innymi drony, które kontrolować będą dymiące się kominy. Również przyjmować będą zgłoszenia, które napłyną bezpośrednio od mieszkańców.

W ubiegłym roku straż miejska przeprowadziła ponad 14 tysięcy takich kontroli, z czego nałożono 672 mandatów, a ponad 900 obywateli miasta otrzymało pouczenia. Najwięcej takich przypadków miało miejsce w Wawrze, na Targówku oraz na Białołęce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c