Kontrole w sklepach! Policja pojawiła się w centrach handlowych!

Zgodnie z zapowiedziami rządu, odbywają się kontrole w miejscach, które działają obecnie w ścisłym reżymie sanitarnym. Wśród nich są galerie handlowe, w których dziś jest wyjątkowo dużo osób. Pojawiła się tam również policja. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Od 28 listopada ponownie centra handlowe zaczęły przyjmować klientów. Wszystko jednak działa w określonym, ścisłym reżymie sanitarnym. Każdy ma obowiązek posiadania maseczki, a także na jedną osobę przypada 15 metrów kwadratowych powierzchni.

W galeriach zgodnie z zapowiedziami premiera pojawiła się policja, która pilnuje przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Po liczbie mandatów, której do tej pory zostały wypisane, widać, że służby sumiennie podeszły do zadania. Tylko podczas ostatniej doby skontrolowali ponad 660 placówek handlowych w ponad 100 galeriach. Ujawniono 25 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, nałożono 11 mandatów karnych i 11 pouczeń.

Dziś w sklepach pojawiło się wyjątkowo dużo klientów. Korki są już przy wjeździe na parkingi w centrach handlowych. Dużo osób jest również w środku, widać kolejki do kas i przymierzalni. Warto pamiętać, że za nieprzestrzeganie nakazów, np. nieposiadanie na sobie maseczki, grozi teraz kara grzywny w wysokości 1000 złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c