Kontrolerzy z NFZ sprawdzają przychodnie! Dzwonią, podając się za pacjentów!

Od kilku tygodni Narodowy Fundusz Zdrowia sprawdza jakość świadczenie usług w POZ podczas trwania pandemii koronawirusa. Dzwonią do przychodni, podając się za pacjentów!

Fot. Pixabay

Akcja kontrolerów z Narodowego Funduszu Zdrowia trwa. Jak podaje Onet, kontrolerzy dzwonią do przychodni w całym kraju, podając się za pacjentów chcących umówić się na wizytę jeszcze tego samego dnia. W ten sposób sprawdzają jak działa system POZ w danej placówce.

Problem pojawia się jeśli nikt telefonu nie odbierze bądź nie będzie możliwości umówienia wizyty. Wtedy placówka może otrzymać pismo, w którym czyta, ze została obciążona karą umowną z tytułu „niezapewnienia bieżącej rejestracji świadczeniobiorców”. Dodają, że jest utrudniony kontakt z placówką i oczekują zmiany organizacji pracy tak, aby pacjent miał możliwość dodzwonienia się do rejestracji. Przychodnie nie kryją oburzenia z zaistniałej sytuacji. Tłumaczą, że w tej chwili w tak wielu miejscach jest brak personelu i mnóstwo ludzi chorych, wszyscy pracownicy mają ekstremalne warunki pracy, a NFZ dokłada dodatkowe problemy.

Podczas pandemii COVID-19 wiele osób korzysta z lekarza pierwszego kontaktu, który według nowych zasad, może wystawić skierowanie na test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dzieje się tak po teleporadzie lekarskie, jeśli zauważy, że pacjent ma objawy zakażenia. Z usług lekarza POZ korzysta coraz więcej osób. Tylko w porównaniu z wiosną przychodnie otrzymują dwa razy tyle telefonów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c