Kontrowersyjne miejsca rozrywki w pokemonach: „43 rozstrzelanych Polaków”

Pokemon Go z wielkim hukiem wszedł do Polski. Jest to gra w której szuka się, trenuje i wystawia do walki pokemony. Aby to jednak zrobić musimy zdobyć specjalne kule, które dostępne są tylko w tzw. pokestopach. Problem jednak w tym, że niektóre z nich nie powinny się kojarzyć z rozrywką, a raczej refleksją i szacunkiem.

Głośnym echem odbił się apel Bartosza Bartyzela, rzecznika Muzeum Auschwitz, który w wypowiedzi dla PAP stwierdził, że „Działanie gier, takich jak Pokemon Go, w Miejscu Pamięci Auschwitz narusza pamięć ofiar niemieckiego obozu” i wezwał twórców, aby zablokowali możliwość grania w grę w tym miejscu.

W Warszawie jednak takich miejsc również nie brakuje. Pokestopami, które należy wiec wirtualnie „trącić”, by wypadły z nich przedmioty są m.in. tablica poświęcona 43 rozstrzelanym Polakom, Tablica ku Pamięci Lecha Kaczyńskiego czy 30 rozstrzelanych w 1943 roku. To tylko niektóre, jakie wyświetliły nam się podczas krótkiej podróży po Warszawie.

Z jednej strony dobrze, że ludzie poznają takie punkty dzięki aplikacjom, z drugiej jednak jest nieco kontrowersyjne, by nimi obracać, żeby zdobyć cenne dla gry przedmioty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c