Kontrowersyjny zakonnik wydalony z zakonu

Znany ze swoich bezpośrednich i często kontrowersyjnych wypowiedzi o. Augustyn Pelanowski został wydalony z zakonu Paulinów. 

Fot. Warszawa w Pigułce

O. Augustyn Pelanowski został wydalony z zakonu Paulinów. Komunikat pojawił się na stronie Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika.

W treści oświadczenia czytamy

„Kuria Generalna Zakonu Paulinów informuje, że o. Augustyn Pelanowski został wydalony z Zakonu św. Pawła I Pustelnika Dekretem Generała Zakonu z dn. 12.01.2020 r., potwierdzonym przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego dn. 25.03.2020 r.

Tym samym na mocy kan. 701 Kodeksu Prawa Kanonicznego nie posiada upoważnienia do głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów, dopóki nie znajdzie biskupa, który go przyjmie do swojej diecezji lub przynajmniej zezwoli na wykonywanie święceń. – poinformował we wpisie o. Sebastian Matecki OSPPE, rzecznik prasowy Zakonu Paulinów.

o. Augustyn Pelanowski znany jest ze swoich bezpośrednich i często kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących m.in. Papieża Franciszka nazywając go antychrystem i Judaszem. Paulini od długiego czasu odcinali się od wypowiedzi o. Pelanowskiego. Zakonnik przez wiele lat był ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c