Kopnął psa przechodzącej kobiety. Zwierzę zostało ciężko ranne [WIDEO ZE ZDARZENIA]

Kryminalni z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę, któremu dzisiaj w prokuraturze przedstawiono zarzut znęcania się nad psem. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za to przestępstwo 40-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek przed godziną 18.00 w rejonie Ronda Starzyńskiego. Nieznany jeszcze wtedy mężczyzna kopnął psa przechodzącej kobiety. Ranne zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza.

Czynności w tej sprawie wykonywali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy przy ul. Jagiellońskiej. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie, ustalili i przesłuchali świadków.

Podczas dalszych czynności procesowych dochodzeniowiec przeanalizował zgromadzone informacje oraz zabezpieczony monitoring, który okazał się kluczowy dla sprawy i na ich podstawie wytypował mężczyznę odpowiedzianego za to zdarzenie. Szybka reakcja kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 40-letniego mieszkańca Pragi Północ.

Dzisiaj w północnopraskiej prokuraturze mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad psem.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.