Koronawirus, a Wielkanoc. Jakie będą obostrzenia na święta?

Pandemia trwa już około roku, a w poprzednią Wielkanoc mieliśmy wprowadzony całkowity lockdown. Teraz sytuacja jest nieco inna, ale na święta na pewno też czekają nas pewne obostrzenia.

Fot. Pixabay

Prognozujemy, że apogeum będzie miało miejsce na przełomie marca i kwietnia, czeka nas jeszcze miesiąc nieprzerwanych wzrostów – powiedział na temat trzeciej fali Adam Niedzielski na antenie TVN24.

Ponieważ święta Wielkanocne w tym roku przypadają na początek kwietnia, zbiegną się one z apogeum wzrostów. Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19 zapowiadał już w programie „Newsroom” WP, że święta wyglądać będą podobnie, jak w poprzednim roku – Tak samo jak Boże Narodzenie, niestety – dodał.

Do początku kwietnia jeszcze trochę czasu i sytuacja pokaże, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone. Limit osób ustalony w rozporządzeniu dalej obowiązuje. Niektórzy do tego czasu mogą się zaszczepić, a wtedy nie będą się liczyli w ogólnej liczbie osób zasiadających przy stole.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c