Koronawirus. Są zmiany dotyczące wyjazdów do sanatoriów

Nowy zapis wytycznych dotyczących pobytu w sanatoriach informuje, że od dziś można bez konsekwencji przesunąć pobyt w uzdrowiskach. Każda prośba osób zainteresowanych zmianą terminu będzie akceptowana. 

Narodowy Fundusz Zdrowia chce wyjść z pomocą osobom, które mają zarezerwowany pobyt w sanatorium, ale z przyczyn losowych lub zdrowotnych, nie mogą z niego skorzystać. Jak dowiedziało się RMF FM, należy w takiej sytuacji poinformować wojewódzki oddział NFZ, a wtedy, nawet bez konsultacji z lekarzem, można przesunąć termin wyjazdu z własnej woli.

Jak dodaje NFZ, każda taka prośba musi być honorowana. Decyzja o zmianie została podjęta po apelach premiera i ministra zdrowia, aby osoby starsze unikały miejsc publicznych i wyjazdów, a najlepiej spędziły czas pandemii koronawirusa w domach.

Do tej pory osoby, które rezygnowały z wyjazdów zwyczajnie traciły miejsce w sanatoriach. Na nowy termin czekało się nawet latami. Teraz nowy termin ma być wskazywany dużo szybciej, a każdy kto planuje rozpocząć leczenie uzdrowiskowe musi przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Na miejscu należy wciąż zachowywać odpowiedni dystans i stosować się do zaleceń ministerstwa i GIS.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c