Koronawirus. Drony dostarczą próbki wymazowe i krew do badań

Jak się okazuje drony mogą skutecznie pomóc w walce z koronawirusem. Ma wkrótce powstać specjalny system transportowy, który pozwoli na przedostawanie się drona pomiędzy Centralnym Szpitalem Klinicznym CSK MSWiA a Stadionem Narodowym. 

Fot. PIxabay

Firma Spartaqs koordynuje projekt polegający na dronowym systemie transportowych, który będzie działać na zasadzie medycznego mostu powietrznego. Drony będą pomiędzy szpitalem MSWiA a PGE Narodowym przewozić między innymi próbki wymazowe czy krew do badań.

Jak przekazał w rozmowie z RDC Dariusz Weschner z Spartaqs, lot testowy miał miejsce jeszcze podczas pierwszej fali pandemii, w kwietniu. Wtedy kurs odbył się pomiędzy CSK MSWiA a szpitalem Banacha. Teraz współpraca będzie kontynuowana, ale pomiędzy MSWiA a nowym szpitalem tymczasowym, który znajduje się na Stadionie Narodowym. Póki co wciąż trwają przygotowania. Wyznaczono już specjalną strefę powietrzną dedykowaną lotom dronów cargo. Będą one przewozić niezbędny ładunek medyczny,

Lot będzie nadzorowany z centrum kontroli lotów przy stadionie i przy bazie w Mikołowie, gdzie jest siedziba firmy Spartaqs. Jak dodaje w wywiadzie reprezentant firmy, dystans pomiędzy punktami ma być pokonany w ciągu 8 minut. 10 listopada mają odbyć  się pierwsze loty testowe. Następnie rutynowe loty zostaną uruchomione w ciągu  2 tygodni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c