Koronawirus. Ile łóżek jest zajętych w szpitalach covidowych?

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze statystyki dotyczące ilości zajętych łóżek i respiratorów przez osoby zakażone, przebywające w szpitalach. Na dzień 28 grudnia 2020 roku zajętych jest ponad 17 tysięcy łóżek oraz 1599 respiratorów.

Fot. Shutterstock

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez resort zdrowia, w szpitalach obecnie przebywa 17 078 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Jest to więcej niż dzień wcześniej, kiedy łącznie było 16 686 pacjentów. Wszystkich łóżek przeznaczonych dla osób zakażonych COVID-19 jest łącznie 35 282 sztuk, a więc zajętych jest nieco ponad połowa.

Jeśli chodzi o liczbę osób, które potrzebują respiratorów, podpiętych do nich jest dziś 1599 pacjentów z 3067 łącznie. Wczoraj ta liczba wynosiła 1586, a więc dziś zmniejszyła się o kilkanaście osób.

W Polsce od początku pandemii już ponad milion osób wygrało walkę z koronawirusem, co jest dużym sukcesem. Również dziś liczba nowych przypadków jest dość niewielka, wynosi zaledwie 3 211 osób, najwięcej z województwa mazowieckiego i pomorskiego. Zmarła 1 osoba na COVID-19 i 28 osób, u których potwierdzono choroby współistniejące.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c