Koronawirus. LOT odwołuje część tras!

Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały się zmniejszyć ilość połączeń krajowych. Już wcześniej zrezygnowały z niektórych tras europejskich. Dodatkowo, zostanie zawieszone połączenie Warszawa-Bydgoszcz. 

By BriYYZ from Toronto, Canada – LOT Polish Airlines Boeing 787-8 SP-LRF (1), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41141821

Ze względu na epidemię koronawirusa większość Polaków przekłada lub odwołuje swoje wyjazdy. Dotyczy to zarówno wyjazdów zagranicznych, na które popyt obecnie jest bardzo mały i wiele osób martwi się obostrzeniami jakie występują po przekroczeniu granic, jak i lotów krajowych.

Jak informuje Fly3free.pl, od 12 listopada do połowy grudnia zawieszone będą wszystkie loty pomiędzy Warszawą i Bydgoszczą. Dodatkowo, znacznie zmieni się częstotliwość pozostałych krajowych połączeń. Zmiany dotyczą wszystkich połączeń pomiędzy polskimi miastami, z wyjątkiem tras Warszawa- Zielona Góra, Kraków-Gdańsk i Kraków-Szymany. Jak tłumaczy rzecznik PLL LOT w rozmowie z portalem, te trasy mają charakter bezpośrednich połączeń regionalnych.

„Po redukcji częstotliwości w ramach naszej europejskiej siatki połączeń zdecydowaliśmy się na zmniejszenie liczby rejsów w przypadku niektórych tras krajowych. Dotyczy to przede wszystkim lotów z nocowaniem na lotniskach regionalnych, które zasilały poranną falę wylotową z Warszawy. Obecnie jest ona mocno ograniczona, stąd taka decyzja.”

-tłumaczy Fly3free.pl Krzysztof Moczulski.

Niewykluczone, że jeśli epidemią będzie przybierać na sile, zawieszenie części połączeń potrwa dłużej niż początkowo zakładano.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c