Koronawirus. NFZ zaleca ograniczyć świadczenia

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował nowe zalecenia. Dotyczą one udzielania świadczeń opieki zdrowotnej. Apeluje w nich, aby ograniczyć do minimum lub czasowo je zawiesić, jeśli dotyczą osób, które nie chorują na COVID-19.

Fot. Shutterstock

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia zaapelowała, aby osoby, które nie wymagają leczenia, nie korzystały z niego. Są to nowe zalecenia, które mają pomóc w udzielaniu świadczeń dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania wirusa SARS-CoV-2.

Ograniczenie przyjęć do szpitali i zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo pomogłoby w zapewnieniu dodatkowych łóżek szpitalnych dla pacjentów, których pilnie należy przyjąć w związku z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 i koniecznością hospitalizacji. Jak dodaje NFZ, ograniczenia nie powinny dotyczyć jedynie pacjentów zmagających się z nowotworami.

Pozostałe pobyty w szpitalu w celu np. przeprowadzenia diagnostyki, zabiegów endoprotezoplastyki stawów, zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych czy wewnątrzczaszkowych, ale również nefrektomii czy histerektomii nie powinny mieć miejsca. Jak jednak zaznacza Narodowy Fundusz Zdrowia, każdy przypadek jest inny i należy go ocenić indywidualnie, biorąc pod uwagę zdrowie pacjenta i ewentualne skutki niewykonania świadczenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c