Koronawirus sieje spustoszenie na kolei. PKP Intercity odwołało 60 procent połączeń!

Z powodu trwającej epidemii, a co za tym idzie – konieczności ograniczenia swobodnego przemieszczania się i funkcjonowania w trybie kwarantanny, PKP Intercity odwołało około 60 procent połączeń w obowiązującym rozkładzie jazdy. 

By Jakub Murat (Muri) – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43812670

Przewoźnik tłumaczy tak drastyczne cięcia głównie rażąco niską frekwencją. Po wprowadzeniu niezbędnych korekt, każdego dnia w ruchu znajduje się ponad 380 pociągów.

Chirurgiczne cięcia nie ominęły również przewoźnika Polregio, który poinformował, że codziennie dochodzi do zawieszenia około 400 pociągów. Przed oficjalnym ogłoszeniem stanu epidemicznego przewoźnik realizujący przewozy o charakterze regionalnym uruchamiał około 1900 pociągów.

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś, frekwencja w pociągach spadła o ponad 75 procent, co przyczyniło się do wprowadzenia radykalnych cięć i zachowania jedynie niezbędnych połączeń, włączając w to również trasy skrócone do newralgicznych odcinków.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c