Koronawirus u franciszkanów na Senatorskiej. Zakażony proboszcz

Testy na COVID-19 wykazały u o. Lecha Dorobczyńskiego obecność patogenu – poinformowali dziś franciszkanie z warszawskiej parafii św. Antoniego przy ul. Senatorskiej. „Chory czuje się dobrze. Czekamy na wytyczne Sanepidu” – napisali na parafialnej stronie internetowej.

Fot. Wistula, CC BY-SA 3.0 / Wikipedia

Jednocześnie zaapelowali do swoich parafian i gości: „Dbajcie o siebie i uważajcie na siebie! Polecamy się Waszym modlitwom. I modlimy się za Was” – zapewnili.

O. Lech Dorobczyński OFM jest kapłanem z 20-letnim stażem. Od trzech lat jest gwardianem klasztoru przy Senatorskiej i proboszczem parafii św. Antoniego.  W piątek 21 sierpnia powrócił do klasztoru z urlopu, w sobotę miał wysoką gorączkę, w niedzielę zrobiono mu badania.

„Jaki Pan Bóg jest mądry, że koronawirus przyszedł do naszego klasztoru wtedy, gdy jeden z ojców jest na rehabilitacji, drugi – na urlopie, a trzeci jeszcze nie przyjechał. Teraz czekamy na wytyczne Sanepidu” – napisał na Facebooku sam o. Dorobczyński. Zamieścił też wynik swojego testu. Poprosił o modlitwę za współbraci i osoby, z którymi miał kontakt, będąc nieświadomym zakażenia.

Źródło: Archidiecezja Warszawska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c