Urzędnicy pomogą w walce z COVID-19! Wszystko w ramach wolontariatu!

Prawie 40 pracowników Urzędu m.st Warszawy ma wesprzeć inspekcję sanitarną w walce z koronawirusem. Urzędnicy będą dzwonić do osób przebywających na kwarantannie.

Fot. Shutterstock

Jak informuje Onet, blisko 40 pracowników Urzędu m.st. Warszawy wesprze inspekcję sanitarną. Ma to pomóc w walce z koronawirusem poprzez odciążenie przepracowanego personelu w sanepidach na terenie stolicy.

Grupa urzędników w ramach wolontariatu, po godzinach swojej pracy będzie dzwonić do osób przebywających w izolacji. Pomogą im w przygotowaniu dokumentacji potrzebnej do skierowania na kwarantannę. Co warte zaznaczenia, pracownicy urzędu nie będą musieli pojawić się w sanepidzie. Swoje wszystkie obowiązki będą wykonywać zdalnie, dostaną służbowy komputer i telefon.  Każdy wolontariusz zadeklarował pracę około 2-3 godziny tygodniowo, a także dodatkową pracę w weekendy.

Wsparcie ma potrwać do końca roku. W tej chwili trwają szkolenia i przygotowania systemów informatycznych, a także podpisywanie porozumień między urzędnikami a Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c