Koronawirus w kolejnej podstawówce. Władze proszą o „zachowanie spokoju”

Komunikat dotyczący wykrycia koronawirusa w SP Nr 3 – czytamy na oficjalnej stronie Żyrardowa. 


„Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żyrardowie 19 września 2020 r. została powiadomiona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Żyrardowie, że u jednego współpracownika Szkoły ujawniono pozytywny wynik testu na koronawirusa. O zaistniałej sytuacji Dyrektor Szkoły powiadomiła organ prowadzący oraz niezwłocznie podjęła działania – zgodnie z przyjętymi w tej jednostce oświatowej procedurami – oraz w uzgodnieniu i według ścisłych wytycznych żyrardowskiego Sanepidu.
Wszystkie osoby, które miały kontakt bezpośredni z osobą zakażoną, zostały poinformowane o tym fakcie i zgłoszone do Sanepidu. Osoby te będą przebywać na kwarantannie.
Wszystkie podjęte działania są środkami zapobiegawczymi, natomiast sytuacja cały czas jest monitorowana. Prosimy o zachowanie spokoju. Szkoła pracuje w trybie stacjonarnym. Ponawiamy prośbę, aby zadbać oto, żeby dzieci przychodziły do szkoły zdrowe i zabezpieczone w maseczki.
Szkoła stosuje się do wytycznych GIS, MZ i MEN.

Urszula Wieczorkiewicz – Tkacz
Dyrektor Wydziału Edukacji
Urzędu Miasta Żyrardowa” – brzmi komunikat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c