Koronawirus w Polsce. Jest gorzej niż w Chinach

Padają kolejne rekordy zachorowań na koronawirusa w Polsce. Jak informuje WP, dzisiejsza liczba jest większa niż w Chinach, gdzie dziennie przybywa kilkunastu chorych.

Fot. Pixabay

Kiedy w Chinach mówi się o kilkunastu przypadkach zachorowań na COVID-19 dziennie, w Polsce jest już ich ponad 1,5 tysiąca. Według danych, w Polsce łącznie zachorowało już niecałe 86 tysięcy osób. To  już tyle samo ile w Chinach.

Jak mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Ozorowski, mikrobiolog i były prezes Stowarzyszenia Epidemiologii Szpitalnej, rząd w Polsce kontroluje epidemię, ograniczając liczbę przeprowadzanych testów. Jest ich prawie najmniej w Europie. To według eksperta oznacza, że nie wiemy tak naprawdę na czym stoimy i ile osób jest faktycznie zakażonych.

Dodatkowo wiele osób nie stosuje się zasad bezpieczeństwa, nie nosi maseczek, nie zachowuje odpowiedniego dystansu. Jak dodaje dr Tomasz Ozorowski, będzie bardzo źle, bo ludzie nie przestrzegają zaleceń. A służba zdrowia może nie wytrzymać tylu chorych. Dlatego jedynym rozwiązaniem może się okazać lockdown.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c